Začínáme spolu:

• Začínáme  v úterý 1.9.
  • Na první příchod do školy si udělejte čas, nikam nechvátejte, užijte si sváteční atmosféru prvních dní, nechte vašim dětem si užít vaši společnou radost z naplněných očekávání a radosti z prvního shledání s učitelkami.
  • S dětmi, které mají obavy z prvních příchodů do školy hovořte o nadcházejících dnech a novém průběhu dní již dnes milou formou.
  • Neslibujte nic, co nemůžete splnit.
  • V prvním týdnu může s dítětem jeden zákonný zástupce setrvat ve třídě  až 2 hodiny s ohledem na dodržování aktuálních hygienických doporučení Covid  – 19  .
  • setrvávání mladších sourozenců v prostorách školy není možné s ohledem naplněnosti tříd 28 dětí a hygienických doporučení Covid – 19.
  • Doporučujeme v prvních dnech dětem umožnit odchod ze školy již po obědě – budou prožívat spoustu změn, sled činností a nových zkušeností je emocionálně velmi zatěžující.
  • doma v klidu hovořte o nových zážitcích, či obavách dětí.
  • Nepodléhejte a neslibujte, co nemůžete splnit !!!!
  • Sledujte jídelníček, ale nenoste žádné náhrady, pokud budete mít obavy, že to dítěti nebude chutnat.
  •  Dítě si může přinést oblíbenou hračku, která nesmí – mít ostré hrany a hroty, být elektronická, velká, těžká.
  • Za soukromé hračky neručíme
  • plyšové hračky si děti nosí pouze na dobu spaní. Po dobu dne jsou na vyhrazeném místě ve třídě.